Najnovšie články

Najnovšie komentáre

  Kategórie

  INFLÁCIA RASTIE

  Kdekoľvek sa „otočíte“ tak nás neustále strašia s infláciou.

  Inflácia v tomto roku dosiahla už viac ako 10% a prognózy hovoria o tom, že i v budúcom roku bude mať inflácia dvojciferné číslo.

  Čo teda znamená, že peniaze mať uložené na účtoch v bankách, nie je šťastná voľba. Na mysli mám nielen bežné, ale aj termínované a sporiace účty . Na všetkých je aktuálne zhodnotenie takmer nulové.

  Pre ilustráciu uvediem príklad:

  Na začiatku roka 2022 sme mali k dispozícii 10 000 eur (doma, na účtoch v bankách). Na konci roka máme rovnakú (garantovanú) hodnotu peňazí teda 10 000 eur. Ono sa nám zdá že sa v podstate nič nezmenilo a o nič sme neprišli.

  Ale opak je pravdou. Kúpna sila peňazí na konci roku je iná. Reálna hodnota peňazí, keďže je inflácia 10%  bude 9 045 €. Ak by sa inflácia udržala aj v budúcom roku na úrovni 10 %, tak za 2 roky bude reálna hodnota 8 180 €.

  Čo teda s peniazmi? Rozhodne všetky úspory nedržte v bankách na účtoch, a ani doma.

  Správnou voľbou je investovanie (pozor nemýľte si ho s hazardovaním ani špekulovaním, ktoré vysvetlím ďalej)…

  Sociálne siete dnes ponúkajú množstvo „odborníkov“ bez vzdelania a skúseností, ktorí sa ešte včera venovali úplne inej profesii a dnes ponúkajú rýchly zisk a niektorí ho dokonca aj „garantujú…“ ?Ak by to bolo také jednoduché, už sme dávno všetci milionári.

  Mladá digitálne pozitívna generácia siaha po kryptomenách, ktoré si radi zamieňajú za investovanie… Kryptomeny môžu mať svoje miesto v úsporách a portfóliu klientov vtedy, ak tam neinvestujeme celý svoj majetok alebo jeho veľkú časť, pretože kryptomeny patria dnes medzi špekulatívne nástroje.

  Online trading je jednou z ďalších možností, s ktorými sa môžete stretnúť… Pustiť sa však do obchodovania bez znalostí a odbornosti nie je už risk ale doslova hazard s vlastnými peniazmi.

  Rady kolegov, priateľov alebo dokonca aj v rodine často končia stratou, pretože zárobok jedného automaticky neznamená zárobok druhého.

  Vo svojej investícii je dôležité mať zastúpenie a rozloženie nie len v jednej mene, akcii alebo dlhopise ale predovšetkým mať vyriešené rôzne sektory, rozloženie naprieč celým svetom a aj splnené viaceré investičné horizonty…

  A taktiež sa zabúda  na rizikový profil klienta, ktorý je vyjadrením miery rizika, ktorú je daný investor schopný pri investícii podstúpiť.

  Pri všetkých týchto možnostiach, čo som vymenoval budú pre takéhoto klienta najťažšie  obdobia poklesov a prepadov. Emočne. Nebudú sa mať na koho obrátiť o radu, ako sa v danej situácii zachovať. A rozhodnú sa teda na základe emócii, ktoré ich ovládnu. Výsledok bude fatálny.

  Kam a ako teda investovať? Rozhodnite sa pre odborníka. Odborníka, ktorý má skúsenosti, znalosti a hlavne vyberte takého, ktorý bude stáť pri vás aj zrovna vtedy, keď sa vašej investícii „nedarí“. Tie úvodzovky som tam dal zámerne. Pretože toto sú zrovna obdobia, ak vydržíte tak je veľká pravdepodobnosť  sa vám vyplatia.

  Mojím klientom neponúkam nadštandardné či rýchle zisky ale predovšetkým odbornosť, ktorá zohľadní nie len ich aktuálnu ale aj budúcu situáciu. Partnerstvo nie len v čase keď sa darí ale hlavne v čase, keď je trh v poklese. Individuálny prístup je pre mňa samozrejmosťou pretože viem, že každý klient je iný a má iné potreby.

  Nie som mág, infláciu znížiť ani ovplyvniť neviem. Ale viem vám poradiť, ako sa voči nej chrániť.

  Moja práca nie je len o investovaní. Vždy sa pozerám a riešim vaše  požiadavky a potreby  komplexne. Pomôžem vám  poradiť vo všetkých sektoroch finančného trhu. V hypotékach, v poistení v dôchodkových pilieroch.

  Môžete sa rozhodnúť akokoľvek, alebo správne ?

  Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.

  Chcete bližšie informácie konkrétne k Vášmu investovaniu? Kliknite na tlačidlo KONTAKTOVAŤ nižšie. 

  Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa na odber noviniek, užitočných rád a finančných tipov.