Najnovšie články

Najnovšie komentáre

  Kategórie

  Poistenie závažných ochorení – kritické choroby

  Ide o poistenie, ktoré má v portfóliu klientov svoje miesto. Viem to jednak na základe toho, že pracujem vo finančníctve 14 rokov a mám klientov, ktorí v rámci tohto poistenia mali plnenie. A taktiež i z vlastnej skúsenosti. Môj otec bol onkologický pacient. Viem teda posúdiť aké náklady vznikajú pri týchto ochoreniach. A povedzme si úprimne, i liečba a starostlivosť o pacienta môže vyzerať inak, keď sú nejaké peniaze naviac.

  Na základe štatistík civilizačné – závažné ochorenia sú na vzostupe.

  Reagujú na to i poisťovne a niektoré z nich sa zamerali na ich vylepšenie.

  Kritické chorôb je veľa. A taktiež každá poisťovňa ich má rozdelené inak. Jeden z možných príkladov uvádzam nižšie:

  – Kardiovaskulárne

  – Nádory

  – Choroby dýchacej a tráviacej sústavy

  – Diabetes

  – Duševné a ostatné ochorenia

  ZA STARÝCH PODMIENOK PLATILO:

  Pravidlá v minulosti boli (inovácia tohto druhu poistenia prebehla v druhej polovici roka 2019), že ak bolo diagnostikované niektoré z ochorení, ktoré bolo uvedené vo všeobecných poistných podmienkach, poisťovňa klientovi vyplatila poistnú sumu uvedenú v zmluve a poistenie zaniklo. Niektoré poisťovne to tak majú dodnes.

  NOVÉ PODMIENKY V NIEKTORÝCH POISŤOVNIACH:

  Viaceré poisťovne prišli minulý rok s inováciou. Rozdelili kritické choroby do skupín.

  Uvediem príklad:

  Klientovi diagnostikovali onkologického ochorenie, vyplatili mu poistnú sumu. Poistenie však nezaniklo. Zanikne len skupina, v ktorej sa dané ochorenie nachádzalo. Cena za takéto poistenie je o niečo drahšia, ale i poistné plnenie môže byť viacnásobné.

  Ak už človek má stanovenú nejakú diagnózu, je ťažšie poistiteľný, alebo už nepoistiteľný. Avšak do budúcna sa môže stať, že ochorie i na iné ochorenie a pri takomto novom type poistenia závažných chorôb bude naďalej na ostatné choroby krytý.

  Tak ako to máte vy? Máte poistenie kritických chorôb vo svojich zmluvách? Viete aké ochorenia vaše poistenie kryje a na ktoré sú výluky? Viete o tom, že v niektorých poisťovniach môžete v rámci svojej zmluvy prejsť na „ poistenie“ kritických chorôb rozdelené do skupín?

  Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa na odber noviniek, užitočných rád a finančných tipov.