Najnovšie články

Najnovšie komentáre

  Kategórie

  CHYBA ČÍSLO 1 – PLATÍTE ZA BEŽNÝ ÚČET V BANKE

  Ak platíte za bežný účet v banke, niekde bude chyba. Sú možnosti ako využívať bežný účet bez poplatkov. V niektorých bankách sú možné výbery z bankomatov bez poplatkov, dokonca aj v zahraničí.

  CHYBA ČÍSLO 2 – NEVYTVÁRATE REZERVY

  Zlaté pravidlo hovorí, že by ste mali mať odloženú minimálne takú sumu, ktorá pokryje výdavky na dobu 6-tich mesiacov.

  Ideálny scenár je mať takúto rezervu až na dobu 12 mesiacov. Je to lacnejšie riešenie, ako napríklad prerušiť splácanie úverov (viď aktuálna situácia), prípadne ak musíme akútne riešiť opravu v byte, alebo v dome. Práve v týchto situáciách ľudia, ktorí nemajú vytvorenú rezervu volia možnosť predražených úverov. Mojim tipom je – sporte a vytvorte si takúto rezervu.

  CHYBA ČÍSLO 3 – MÁTE ŽIVOTNÉ A ÚRAZOVÉ POISTENIE S NÍZKYMI POISTNÝMI SUMAMI

  Mať poistenie, neznamená byť poistený. Nízke poistné sumy v prípade nečakaných udalostí síce potešia, ale celkovú situáciu zvyčajne nevyriešia. Je ideálne raz ročne si nechať odborne posúdiť a skontrolovať či sú vaše krytia v poriadku. Oceníte to hlavne vtedy, ak nastane situácia výpadku vášho príjmu (z dôvodu choroby ,či úrazu) a kvalitne nastavené poistenie vám zabezpečí dostatočný zdroj financií.

  CHYBA ČÍSLO 4 – MÁTE PODPOISTENÝ MAJETOK

  Odporúčanie v prípade poistenia majetku, je pravidelné prehodnotenie nastavenia poistenia a to hneď z niekoľkých dôvodov – podpoistenie (nedostatočné výška poistných súm), nové možnosti krytia(poisťovne svoje produkty pravidelne inovujú a je dobré využiť stále nové a nové možnosti krytia vášho majetku), nižšia cena.

  CHYBA ČÍSLO 5 – MÁTE NEVHODNÉ PRODUKTY NA STREDNODOBÉ A DLHODOBÉ REZERVY

  Veľa ľudí vytvára rezervy len v bankách – na bežných či na sporiacich účtoch, alebo termínovaných vkladoch. Ešte horším príkladom, je mať peniaze doma. Stále platí, že sa týmto pripravujete o výnosy. Možno neviete, že rozdiel v horizonte desiatich rokov vás môže pripraviť aj o tisíce eur.

  Ak sa Vám tento článok páčil a chceli by ste dostávať takýchto článkov viac, prihláste na odber. Kliknite na link nižšie:

  Páčil sa vám tento článok? Prihláste sa na odber noviniek, užitočných rád a finančných tipov.